Partidul-Online
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

reintors in Ro

3 participanți

In jos

reintors in Ro Empty reintors in Ro

Mesaj  Florian Dum Noi 15, 2009 8:32 pm

eu unul am fost plecat in Canada ~7 ani , sunt cetatean canadian si vazand acolo cum stau lucrurile , mai mult decat normal , ma refer aici la oamenii de rand , m-am hotarat sa ma reintorc in Ro, sa fac si aici ceva dar ,....., din pacate la fostii mei "tovarasi de partid" nu merge asa ceva , toti se uita doar la "matul lor", scuze expresia iar la cei de jos ......, nu !
de multe ori vroiam sa-mi dau demisia din partid dar am considerat ca ar fi un act de lasitate acest lucru
am sa mai astept , poate sa mai "indreapta" ceva in tara asta , sper , ........, sunt un optimist si luptator de felul meu ,....., dar atata timp cat nu putem scapa de acesti dinozauri(indiferent de culoarea lor politica) care acum datorita banului care-l detin controleaza cam totul, efectiv nu gasesc vreo solutie ?!
voi ce parere aveti ?
am sa dau pe net la forumurile din Canada acest link ca sa-mi vina ceva "ajutoare" , sper sa nu supar pe nimeni ?! Very Happy

Florian

Mesaje : 6
Data de inscriere : 11/11/2009

Sus In jos

reintors in Ro Empty Re: reintors in Ro

Mesaj  Florian Dum Noi 15, 2009 8:41 pm

Florian a scris:am sa dau pe net la forumurile din Canada acest link ca sa-mi vina ceva "ajutoare" , sper sa nu supar pe nimeni ?! Very Happy

www.quebec.ro
www.montreal.ro
www.toronto.ro

Florian

Mesaje : 6
Data de inscriere : 11/11/2009

Sus In jos

reintors in Ro Empty Re: reintors in Ro

Mesaj  Admin Lun Noi 16, 2009 3:17 pm

Florian a scris:eu unul am fost plecat in Canada ~7 ani , sunt cetatean canadian si vazand acolo cum stau lucrurile , mai mult decat normal , ma refer aici la oamenii de rand , m-am hotarat sa ma reintorc in Ro, sa fac si aici ceva dar ,....., din pacate la fostii mei "tovarasi de partid" nu merge asa ceva , toti se uita doar la "matul lor", scuze expresia iar la cei de jos ......, nu !
de multe ori vroiam sa-mi dau demisia din partid dar am considerat ca ar fi un act de lasitate acest lucru
am sa mai astept , poate sa mai "indreapta" ceva in tara asta , sper , ........, sunt un optimist si luptator de felul meu ,....., dar atata timp cat nu putem scapa de acesti dinozauri(indiferent de culoarea lor politica) care acum datorita banului care-l detin controleaza cam totul, efectiv nu gasesc vreo solutie ?!
voi ce parere aveti ?
am sa dau pe net la forumurile din Canada acest link ca sa-mi vina ceva "ajutoare" , sper sa nu supar pe nimeni ?! Very Happy

Salutare Florian,

Aduceai aminte de "dinozauri". Nu ne facem griji din pricina lor. Ei cu ale lor, NOI cu ale noastre.
In partidul nostru, va functiona regula AUTOCORECTARII din interior, prin VOTURI.
Asa cum am specificat chiar in pagina web a partidului.
Deci, este exclusa "suprematia" cuiva, a "dinozaurilor".
Logica ne impinge mai departe.
Reusim cu proiectul nostru si intram in Parlamentul Romaniei, vom "dilua" numarul "dinozaurilor".
Nu ne propunem sa-i anihilam ci doar sa-i inlocuim.
E mai elegant. Nu ?
Multumim pentru PRIMUL vot adresat cuiva in forumul nostru. Vlad.
Vlad are 1-0
Vino cu o propunere sa-l egalezi !
Nu se supara nimeni daca ne faci numele cunoscut si in Canada, chiar ne bucura ideea.
Stiu ca sint oameni de buna credinta fata de tara lor, Romania si speram sa ne fie de un real ajutor.

Sa ai o zi buna in continuare !

Admin
Admin

Mesaje : 21
Data de inscriere : 10/11/2009

https://partidulonline.forumgratuit.ro

Sus In jos

reintors in Ro Empty Propunere

Mesaj  jocker Vin Noi 20, 2009 1:36 pm

Aduceai aminte de "dinozauri". Nu ne facem griji din pricina lor. Ei cu ale lor, NOI cu ale noastre.
In partidul nostru, va functiona regula AUTOCORECTARII din interior, prin VOTURI.
...
Reusim cu proiectul nostru si intram in Parlamentul Romaniei, vom "dilua" numarul "dinozaurilor".
Nu ne propunem sa-i anihilam ci doar sa-i inlocuim.
...

Am si eu o propunere. Si anume, ca fiecare membru al acestui partid (forum) sa citeasca Ferma animalelor de George Orwell. Daca ati citit-o, veti sti de ce. Daca nu ati citit-o, veti intelege de ce fac aceasta propunere dupa ce o veti citi. Stati linistiti, nu e munca multa, in max 2 ore o cititi. Smile

jocker

Mesaje : 10
Data de inscriere : 20/11/2009

Sus In jos

reintors in Ro Empty Re: reintors in Ro

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum