Partidul-Online
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

va scriu din italia acu

2 participanți

In jos

va scriu din italia acu Empty va scriu din italia acu

Mesaj  vlad Lun Noi 16, 2009 3:52 pm

vad ca mai mult stranierii scriu la voi pe forum. romanasii cre ca sint prinsi cu televizoru. stau toata ziua la tv inloc sa produca ceva.
eu sint la servici in italia de aproape 5 ani. muncesc imi iau banutu. cu politica lor paici nu pre imi bat capu. daca merge economia nimeni nui interesat de presedinti sau chestii dastea. asa ar trebui sa fie si la noi sa mearga fabricile uzinile. ma uitam din tren acu cind am venit la aeroprt toate fabricile de pe vremea comunismului sint ruina distruse. unde sa muncesti in ruine ? parca ce eu nas fi vrut sa ramin la mine la servici. eram boier nu ca acu sa umblu prin tari straine si sa las familia nevasta cu copii singuri acasa.
nu stiu ce lege sa dati da trebuie adusi toti romanii acasa la ei sa munceasca da sa ia si banu nu la misto 200 euro.

vlad

Mesaje : 11
Data de inscriere : 12/11/2009

Sus In jos

va scriu din italia acu Empty Re: va scriu din italia acu

Mesaj  Admin Lun Noi 16, 2009 5:16 pm

vlad a scris:vad ca mai mult stranierii scriu la voi pe forum. romanasii cre ca sint prinsi cu televizoru. stau toata ziua la tv inloc sa produca ceva.
eu sint la servici in italia de aproape 5 ani. muncesc imi iau banutu. cu politica lor paici nu pre imi bat capu. daca merge economia nimeni nui interesat de presedinti sau chestii dastea. asa ar trebui sa fie si la noi sa mearga fabricile uzinile. ma uitam din tren acu cind am venit la aeroprt toate fabricile de pe vremea comunismului sint ruina distruse. unde sa muncesti in ruine ? parca ce eu nas fi vrut sa ramin la mine la servici. eram boier nu ca acu sa umblu prin tari straine si sa las familia nevasta cu copii singuri acasa.
nu stiu ce lege sa dati da trebuie adusi toti romanii acasa la ei sa munceasca da sa ia si banu nu la misto 200 euro.


Buna seara Vlad,

Da, am citit cu mare interes cele spuse de tine.
Ai perfecta dreptate si te credem ca este greu prin tari straine si mai ales cu familia ramasa acasa, in Romania.
Am putea trage o concluzie din cele scrise de tine si chiar te rugam sa o postezi ca propunere:
Relansarea economiei romanesti si atragerea cetatenilor romani care au acumulat o experienta peste hotare. Implicarea statului roman in re-integrarea acestora in societatea romaneasca.
Deci propune tu personal iar membrii vor vota.

Noi iti dorim sa ai o seara frumoasa.

Admin
Admin

Mesaje : 21
Data de inscriere : 10/11/2009

https://partidulonline.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum